Home Edukacja Korzyści płynące z nauki języków obcych

Korzyści płynące z nauki języków obcych

0
231

Nauka języka obcego jest dobra dla twojego mózgu – niezależnie od wieku. Istnieją badania, które pokazują, w jaki sposób dzieci dwujęzyczne przewyższają dzieci jednojęzyczne w matematyce, naukach społecznych, czytaniu, testa pamięci i wielu innych dziedzinach. Najważniejsze jest to, że nauka drugiego języka we wczesnym wieku nie jest zła – jak wielu mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie! Pytanie, które sobie często zadajemy to: jak i dlaczego dzieci tak łatwo uczą się języków obcych? Sprawdź: kurs chińskiego Bydgoszcz

Naukowcy twierdzą, że wszystko dotyczy mózgu i pobudzanej przez niego stymulacji. Biologicznie mózg dziecka jest przygotowany do nauki. Jest dosłownie zbudowany w celu zbierania informacji. Naukowcy odkryli również, że istnieje „okres krytyczny” do nauki języków, który zdarza się mniej więcej od narodzin do okresu dojrzewania.

Jak dobrze wiemy, urodzenie się w Polsce nie sprawia, że ​​mówimy płynnie po polsku. Ale dzięki architekturze mózgu stopniowo poznajesz język, w którym się urodziłeś. Zapewne nie pamiętasz tego procesu, ale nauczyłeś się języka ojczystego. Nie urodziłeś się z nim od razu.

Czy zdarzyło ci się kiedyś mieszkać kilka dni w obcym kraju, a potem wrócić do domu i nadal słyszeć język, w którym się tam mówi? Mimo że ludzie wokół ciebie mówili w Twoim ojczystym języku? Twój mózg przyzwyczaił się do tego języka kraju, w którym mieszkałeś i wciąż go słyszy. Czy to nie fascynujące? Tak ważne jest, aby przyzwyczaić się do słuchania języka. Ta zasada jest niemal taka sama jak u niemowląt. Wszystkie te niesamowite procesy są możliwe dzięki mózgowi i niesamowitym zmianom, które zachodzą w nim.

Load More Related Articles
  • Ochrona przed grypą

    Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sez…
  • Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

    Wchodząca w oczy grzywka, skołtuniona sierść, czy zbyt długie, plączące się pod nogami fir…
  • Przesuszająca się skóra zimą

    Wilgotność zewnętrzna ma duży wpływ na utratę wody przez skórę. Im mniej wody jest w powie…
Load More By Redaktor
Load More In Edukacja
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Ochrona przed grypą

Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sez…