Home Edukacja Korzyści płynące z nauki języków obcych

Korzyści płynące z nauki języków obcych

0
371

Nauka języka obcego jest dobra dla twojego mózgu – niezależnie od wieku. Istnieją badania, które pokazują, w jaki sposób dzieci dwujęzyczne przewyższają dzieci jednojęzyczne w matematyce, naukach społecznych, czytaniu, testa pamięci i wielu innych dziedzinach. Najważniejsze jest to, że nauka drugiego języka we wczesnym wieku nie jest zła – jak wielu mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie! Pytanie, które sobie często zadajemy to: jak i dlaczego dzieci tak łatwo uczą się języków obcych? Sprawdź: kurs chińskiego Bydgoszcz

Naukowcy twierdzą, że wszystko dotyczy mózgu i pobudzanej przez niego stymulacji. Biologicznie mózg dziecka jest przygotowany do nauki. Jest dosłownie zbudowany w celu zbierania informacji. Naukowcy odkryli również, że istnieje „okres krytyczny” do nauki języków, który zdarza się mniej więcej od narodzin do okresu dojrzewania.

Jak dobrze wiemy, urodzenie się w Polsce nie sprawia, że ​​mówimy płynnie po polsku. Ale dzięki architekturze mózgu stopniowo poznajesz język, w którym się urodziłeś. Zapewne nie pamiętasz tego procesu, ale nauczyłeś się języka ojczystego. Nie urodziłeś się z nim od razu.

Czy zdarzyło ci się kiedyś mieszkać kilka dni w obcym kraju, a potem wrócić do domu i nadal słyszeć język, w którym się tam mówi? Mimo że ludzie wokół ciebie mówili w Twoim ojczystym języku? Twój mózg przyzwyczaił się do tego języka kraju, w którym mieszkałeś i wciąż go słyszy. Czy to nie fascynujące? Tak ważne jest, aby przyzwyczaić się do słuchania języka. Ta zasada jest niemal taka sama jak u niemowląt. Wszystkie te niesamowite procesy są możliwe dzięki mózgowi i niesamowitym zmianom, które zachodzą w nim.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Edukacja
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…