Home Mieszkanie Kryteria kredytowe zmieniły się

Kryteria kredytowe zmieniły się

0
234

Ponieważ stopy procentowe są wciąż niskie i oczekuje się ich dalszego spadku, nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, czy kupowanie mieszkań w tym momencie jest dla nich odpowiednie. Wydostanie się z rynku wynajmu i posiadanie własnej nieruchomości jest dla wielu ważne, ale uzyskanie finansowania kredytu mieszkaniowego nie jest tak łatwe, jak się wydaje.

Sprawdź: Deweloperzy Bydgoszcz

Uzyskanie pożyczki z banku jest obecnie bardziej złożone niż przed wprowadzeniem przepisów dotyczących odpowiedzialnego udzielania pożyczek. Banki dokładniej analizują wydatki pożyczkobiorców i szukają pożyczkobiorców, którzy rozumieją, gdzie i jak wydawane są ich pieniądze.

To problem, z którym wiele osób spotyka się, ubiegając się o pożyczkę. Podczas gdy w minionych latach banki mogły nie przejmować się zbytnio opóźnionymi płatnościami tu i ówdzie, teraz sprawdzają, czy i jak często korzystasz z usług takich jak AfterPay, ZipPay, a także historię kredytową i czy płacisz Twoje rachunki na czas.

Pożyczkodawcy chcą również widzieć oszczędności na koncie bankowym, które dowodzą, że możesz żyć za swoje środki. To wszystko oprócz minimalnego depozytu w wysokości 20%, którego wielu pożyczkodawców wymaga od pożyczkobiorców, zanim nawet pomyślą o uzyskaniu kredytu mieszkaniowego.

Dopiero po zrozumieniu, że kryteria kredytowe dla banków zmieniły się dramatycznie, pierwsi nabywcy domów lub kupujący pierwszą nieruchomość inwestycyjną zaczynają się zastanawiać, czy warto, czy też powinni po prostu oszczędzać jeszcze przez chwilę.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…