Home Zdrowie Medycyna estetyczna – Jak działają zastrzyki przeciwzmarszczkowe?

Medycyna estetyczna – Jak działają zastrzyki przeciwzmarszczkowe?

0
80
Lekarz medycyny estetycznej ze Świecia trzymający w ręku stetoskop

Wpisując w wyszukiwarkę hasło: “medycyna estetyczna Świecie” możliwym jest, że nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie z tytułu. Absolutnie żaden problem – poniższy tekst Ci wszystko dogłębnie wyjaśni na ten temat. Zapraszam do lektury

 

Toksyna botulinowa – zastrzyk przeciwzmarszczkowy

Podczas zabiegu wstrzykiwania preparatu przeciwzmarszczkowego toksyna botulinowa jest bezpiecznie wstrzykiwana w określone mięśnie, w bardzo małych ilościach terapeutycznych.

Działa ona poprzez uniemożliwienie sygnałów z komórek nerwowych docierających do mięśni, co powoduje ich paraliż. Odbywa się to poprzez zapobieganie uwalnianiu chemicznego przekaźnika zwanego acetylocholiną z zakończeń nerwowych do komórek mięśniowych, co zmniejsza skurcz tych mięśni.

Mięsień zostaje tymczasowo sparaliżowany i rozluźniony do czasu rozłożenia toksyny przez organizm. W ten sposób ograniczone zostają ruchy skóry nad leczonym mięśniem, co powoduje zmniejszenie powstawania i widoczności zmarszczek.

Botoks jest często stosowany w celu częściowego sparaliżowania określonych mięśni twarzy, co pozwala na pewien ruch, jednocześnie zmniejszając lub nawet zapobiegając tworzeniu się głębokich, statycznych linii.

Efekty działania botoksu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. To, jak często potrzebujesz zastrzyków przeciwzmarszczkowych, może zależeć od podanej dawki, ale częściej jest to kwestia indywidualnej reakcji na leczenie i tempa, w jakim organizm rozkłada toksynę. Aby utrzymać pożądany efekt zastrzyków przeciwzmarszczkowych, konieczne jest powtarzanie zabiegów.

 

Do czego stosuje się zastrzyki z toksyny botulinowej?

Medycyna estetyczna oferuje wiele kosmetycznych zastosowań botoksu i innych produktów zawierających toksynę botulinową. Można je stosować w przypadku:

 • Linii czoła
 • Linii króliczków
 • Zmiękczenia lub zdefiniowania kąta żuchwy
 • Kurzych łapek (wokół oczu)
 • Podniesienia brwi
 • Linii zmarszczek
 • Linii marionetki
 • Linii szyi
 • Dołeczków w podbródku
 • Dziąsłowego uśmiech
 • Opadania ust
 • Linii szminki

Botoks może być również stosowany w celu zapobiegania nadmiernemu poceniu się, a także odnotowano ich pozytywny wpływ na zmniejszenie bólów głowy i migren.

Reklama: medycyna estetyczna Świecie

Idealnymi kandydatami do zastrzyków przeciwzmarszczkowych są osoby, które mają zmarszczki dynamiczne, widoczne podczas ruchu twarzy. Jeśli masz głębsze, statyczne zmarszczki (które są obecne nawet wtedy, gdy twarz się nie porusza), możesz potrzebować kombinacji wypełniaczy dermalnych i botoksu, aby osiągnąć pożądany efekt.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…