Home Różne Nieoczekiwane powody uszkodzenia szyby samochodowej

Nieoczekiwane powody uszkodzenia szyby samochodowej

0
397

Pęknięta szyba przednia to coś, czego wszyscy staramy się unikać. Kiedy myślisz o jej uszkodzeniu, prawdopodobnie myślisz o pęknięciach spowodowanych przez bezpośrednie uderzenie. Istnieje jednak kilka innych przyczyn, które mogą Cię zaskoczyć.

Drastyczne wahania temperatury mogą być wyjątkowo szkodliwe dla szyb. Na przykład bardzo prawdopodobne jest, że jeśli na zewnątrz jest gorąco, to masz włączoną klimatyzację w samochodzie. Z tego samego powodu, jeśli na zewnątrz jest poniżej zera, najprawdopodobniej masz mocno odkręcone ogrzewanie. Te konkurujące ze sobą temperatury mogą powodować rozszerzanie się i kurczenie szkła. Świadomość, że nie należy przesadzać z ciepłem lub zimnem, ma duży wpływ na zapobieganie uszkodzeniom. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Trochę brudu na powierzchni przedniej szyby może nie wyglądać groźnie, ale naprawdę może być niebezpieczny. Kiedy luźny kamyk uderza w czystą powierzchnię szyby, uderzenie powinno być równomiernie rozłożone. Jeśli jednak zetknie się z powierzchnią nierówną z brudem, ryzyko uszkodzenia jest znacznie większe. Zawsze należy starać się utrzymywać szybę przednią w takiej czystości, jak to tylko możliwe, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie pozwól, aby kilka małych smug spowodowało całkowite uszkodzenie.

Jak wszystko inne, pióra wycieraczek z czasem ulegają zniszczeniu. W miarę zużywania się ich powierzchni twarde tworzywo sztuczne zostaje ostatecznie odsłonięte. Nawet jeśli twoje ostrza wydają się być nadal sprawne, mogą powodować niewidoczne rysy i stopniowo osłabiać szybę. Wycieraczki najlepiej zmieniać raz na pół roku. Nowy zestaw nie jest zbyt poważnym wydatkiem w porównaniu do wymiany całej szyby.

Warunki atmosferyczne często są poważnym problemem, np. lód może niezwykle uszkodzić szybę samochodu. Częste zeskrobywanie lodu z przedniej szyby może wyrządzić więcej szkód, niż ci się wydaje. Może to być frustrujące, ale w miarę możliwości unikaj skrobaka. Odszranianie może potrwać nieco dłużej, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie sprayu do odladzania w połączeniu z odmrażaczem pojazdu.

  • szkoła jazdy wybór

    W jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

    Uzyskanie uprawnień upoważniających do prowadzenia samochodu jest marzeniem wielu Bydgoszc…
Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Różne
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…