Home Zdrowie Ochrona przed grypą

Ochrona przed grypą

0
206

Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sezon grypowy jest daleki od zakończenia.

Tymczasowy raport Centers for Disease Control and Prevention (CDC) szacuje, że tegoroczna szczepionka przeciw grypie jest skuteczna w 47% w zapobieganiu ostrym chorobom układu oddechowego wywoływanym przez wszystkie typy wirusa grypy. Jeśli zostaniesz zaszczepiony, Twoje szanse na zachorowanie na grypę spadną średnio o około 47%.

Statystyki mówią nam również, że najlepsza obrona to dobry atak, więc nie jest za późno na szczepienie przeciw grypie. Grypa to nie tylko zwykłe przeziębienie, może cię zatrzymać w łóżku na tydzień lub dłużej, a nawet zabić, bez względu na to, jak zdrowy jesteś. Sprawdź: Szczepienia Covid

Co się stanie, jeśli Ty lub członek Twojej rodziny zachorujesz na grypę i będziesz potrzebować pomocy medycznej? Kiedy pracownicy nie chcą brać chorobowego, mogą przychodzić do pracy, gdy są chorzy i narażać inne osoby. Może to być szczególnie niepokojące dla pracowników, którzy pracują w bliskim sąsiedztwie ze sobą lub ze społeczeństwem, na przykład w branży usługowej – narażając współpracowników i klientów na ryzyko zachorowania.

Pracujmy wszyscy razem, aby chronić pracowników i rodziny, zapewniając dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, podstawowych świadczeń, takich jak szczepionki przeciw grypie oraz płatnych dni chorobowych. Rozsądny biznes ma sens, a kiedy te zasady są na miejscu, ludzie pracujący i rodziny radzą sobie lepiej, a firmy kwitną.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…