Home Zdrowie Ochrona przed grypą

Ochrona przed grypą

0
127

Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sezon grypowy jest daleki od zakończenia.

Tymczasowy raport Centers for Disease Control and Prevention (CDC) szacuje, że tegoroczna szczepionka przeciw grypie jest skuteczna w 47% w zapobieganiu ostrym chorobom układu oddechowego wywoływanym przez wszystkie typy wirusa grypy. Jeśli zostaniesz zaszczepiony, Twoje szanse na zachorowanie na grypę spadną średnio o około 47%.

Statystyki mówią nam również, że najlepsza obrona to dobry atak, więc nie jest za późno na szczepienie przeciw grypie. Grypa to nie tylko zwykłe przeziębienie, może cię zatrzymać w łóżku na tydzień lub dłużej, a nawet zabić, bez względu na to, jak zdrowy jesteś. Sprawdź: Szczepienia Covid

Co się stanie, jeśli Ty lub członek Twojej rodziny zachorujesz na grypę i będziesz potrzebować pomocy medycznej? Kiedy pracownicy nie chcą brać chorobowego, mogą przychodzić do pracy, gdy są chorzy i narażać inne osoby. Może to być szczególnie niepokojące dla pracowników, którzy pracują w bliskim sąsiedztwie ze sobą lub ze społeczeństwem, na przykład w branży usługowej – narażając współpracowników i klientów na ryzyko zachorowania.

Pracujmy wszyscy razem, aby chronić pracowników i rodziny, zapewniając dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, podstawowych świadczeń, takich jak szczepionki przeciw grypie oraz płatnych dni chorobowych. Rozsądny biznes ma sens, a kiedy te zasady są na miejscu, ludzie pracujący i rodziny radzą sobie lepiej, a firmy kwitną.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Czy korzystanie z wypożyczalni komputerów ma sens?

Odpowiedź brzmi “tak”! Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, gd…