Home Różne Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

0
207

Wchodząca w oczy grzywka, skołtuniona sierść, czy zbyt długie, plączące się pod nogami firanki włosów to prawdziwa zmora psiaków i ich właścicieli. I choć strzyżenie psa w domu jest możliwe, to jednak coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów – psich fryzjerów. Nie każdy bowiem jest w stanie ostrzyc swojego pupila w taki sposób, aby ten czuł się komfortowo i dobrze wyglądał.

Kim jest groomer?

Groomer, to inaczej psi fryzjer – osoba zajmująca się profesjonalnym strzyżeniem i pielęgnacją zwierząt, najczęściej psów. Zakres umiejętności groomera obejmuje różne techniki strzyżenia, zależne od rasy psiaka, a także widzę z zakresu pielęgnacji i drobnych zabiegów, takich jak czyszczenie uszu, czy obcinanie pazurów. Psie salony oferują mnogość usług, od kąpieli czyszczących, przez kosmetykę uszu i oczu, na strzyżeniu i trymowaniu kończąc.

Zakłady groomerskie to miejsca zazwyczaj bardzo przyjazne i nastawione na ścisłą współpracę z psiakiem i ich opiekunem. Możemy znaleźć duże przedsiębiorstwa, zrzeszające kilku lub kilkunastu groomerów lub też małe, lokalne psie salony z domową atmosferą. Przy wyborze odpowiedniego zakładu warto kierować się rekomendacjami i opiniami, a także osobistymi preferencjami. Należy zapoznać się także z ofertą danego miejsca przed umówieniem psiaka na wizytę. Przykładowo pies rasowy, który przygotowywany jest na wystawę, będzie wymagał innego rodzaju strzyżenia, niż psiak, którego jedynym problem jest zbyt długa grzywka i nadmiar włosów między palcami.

To dzięki psim fryzjerom, nasze psy mogą zyskać całkiem nowy wizerunek, zerknąć na świat spod przyciętej grzywki lub przestać potykać się o własną, zbyt długą sierść.

Reklama: Groomer Klamry

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Różne
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…