Home Różne Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

0
130

Wchodząca w oczy grzywka, skołtuniona sierść, czy zbyt długie, plączące się pod nogami firanki włosów to prawdziwa zmora psiaków i ich właścicieli. I choć strzyżenie psa w domu jest możliwe, to jednak coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów – psich fryzjerów. Nie każdy bowiem jest w stanie ostrzyc swojego pupila w taki sposób, aby ten czuł się komfortowo i dobrze wyglądał.

Kim jest groomer?

Groomer, to inaczej psi fryzjer – osoba zajmująca się profesjonalnym strzyżeniem i pielęgnacją zwierząt, najczęściej psów. Zakres umiejętności groomera obejmuje różne techniki strzyżenia, zależne od rasy psiaka, a także widzę z zakresu pielęgnacji i drobnych zabiegów, takich jak czyszczenie uszu, czy obcinanie pazurów. Psie salony oferują mnogość usług, od kąpieli czyszczących, przez kosmetykę uszu i oczu, na strzyżeniu i trymowaniu kończąc.

Zakłady groomerskie to miejsca zazwyczaj bardzo przyjazne i nastawione na ścisłą współpracę z psiakiem i ich opiekunem. Możemy znaleźć duże przedsiębiorstwa, zrzeszające kilku lub kilkunastu groomerów lub też małe, lokalne psie salony z domową atmosferą. Przy wyborze odpowiedniego zakładu warto kierować się rekomendacjami i opiniami, a także osobistymi preferencjami. Należy zapoznać się także z ofertą danego miejsca przed umówieniem psiaka na wizytę. Przykładowo pies rasowy, który przygotowywany jest na wystawę, będzie wymagał innego rodzaju strzyżenia, niż psiak, którego jedynym problem jest zbyt długa grzywka i nadmiar włosów między palcami.

To dzięki psim fryzjerom, nasze psy mogą zyskać całkiem nowy wizerunek, zerknąć na świat spod przyciętej grzywki lub przestać potykać się o własną, zbyt długą sierść.

Reklama: Groomer Klamry

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Różne
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Czy korzystanie z wypożyczalni komputerów ma sens?

Odpowiedź brzmi “tak”! Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, gd…