Polskie prawo w kwestii mobbingu

Mobbing to nic innego jak próba poniżenia lub ośmieszenia swojego współpracownika lub podwładnego w pracy lub określonej grupie społecznej.

W dzisiejszych czasach nie ma ściśle określonego prawa antymobbingowego które skutecznie zwalczałoby tego rodzaju zachowania. Powstaje jedna coraz więcej przepisów które mają za zadanie wykluczyć działania mobbingowe. Największy udział w procesie likwidacji tej taktyki można znaleźć w prawie pracy. Znajdziemy tam między innymi punkt określający, że każdy pracodawca jest zobowiązany szanować swoich pracowników, ich dobre imię w danej grupie społecznej oraz inne ekwiwalenty. Zgodnie z tym artykułem kodeksu prawa pracy, pracownik może śmiało udać się do prawnika i walczyć o swoje prawa. W takich przypadkach zatrudniony może starać się o roszczenia
pieniężna, naprawienie szkody, lub jakiekolwiek inne zadośćuczynienie.

Przeciętne osoby które zetknęły się ze złamaniem prawa lub roszczą prawa do czegoś, nie mają najmniejszych szans na to aby same wygrały jakąkolwiek rozprawę sądową. Wiadomo że są wyjątki, ale jak wiemy wyjątki tworzą regułę. Są osoby które w minimalnym stopniu znają się na prawi, mają jakieś doświadczenie w uczestniczeniu podczas spraw, a w dodatku stoją na zdecydowanie wygranej pozycji. Takie osoby mogą śmiało starać się o wygranie danej sprawy samodzielnie. Jednak zdecydowana większość ludzi nie ma zielonego pojęcia jakie jest prawo w Polsce na określony temat.
W takich przypadkach musimy skorzystać z pomocy radcy prawnego. Prawnik Warszawa jest osobą która ma za zadanie pomóc pokrzywdzonym osobom które nie wiedzą jak sobie poradzić w sądzie.

Dobrych prawników jest wielu, jednak naprawdę wyborni prawnicy to często koszt na który nas nie stać. Trzeba mieć na uwadze że można skorzystać z usług prawnika z urzędu, jednak często są to adwokaci którzy nie poprowadzą sprawy z optymalną korzyścią dla nas. Kancelaria adwokacka Kraków często przedstawia swoje oferty w zależności od rodzaju sprawy, majętności klienta oraz szans jakie ma on na wygranie sprawy. Trzeba pamiętać o tym, że usługi świadczone przez radców prawnych objęte są ścisłą tajemnicą, także nie grozi nam żaden wyciek, dotyczący naszej sprawy, poza kancelarię.

Poprzedni wpis „Miła aparycja”, to także zadbane dłonie
Następny wpis Najnowszy model Samsunga – co oferuje telewizor Ultra HD?