Fakty dotyczące przemysłu gier

W 1995 roku było 100 milionów graczy na całym świecie; dzisiaj liczba ta wzrosła do 2,6 mld. Wszystko wskazuje na to, że wyniki te na pewno będą szły w górę. Dochody z globalnego przemysłu gier szacuje się na 100 miliardów dolarów, co więcej to właśnie Chiny przyćmiewają Stany Zjednoczone i Japonię jako najbardziej dochodowy rynek, generując jedną czwartą przychodów z gier na całym świecie. Należy wziąć pod uwagę także liczbę ludności zamieszkującą dany kontynent.

Przeciętny amerykański gracz ma 35 lat.

Okazuje się, że dzieci i nastolatki z trądzikiem to nie jedyni aktywni gracze. Według najnowszego raportu Stowarzyszenia ds. Oprogramowania Rozrywkowego, 72% amerykańskich graczy ma 18 lat lub więcej, a kobiety to 31% tej liczby. Kobiety w wieku 18 lat i starsze stanowią znacznie większy odsetek graczy niż chłopcy w wieku poniżej 18 lat (31% w porównaniu z 18%).

Więcej osób ogląda gry video w sieci

Jest to coraz modniejszy trend, zwłaszcza wśród młodzieży. SuperData, firma zajmująca się hazardem i technologią, szacuje, że reklama i bezpośrednie wydatki konsumenckie na zawartość video osiągną w roku 2017 wartość 4,6 miliarda dolarów.

ESports (skrót od Electronic Sports), nazwa nadana profesjonalnej grze wygeneruje w 2017 roku prawie 700 milionów dolarów przychodów.

Te liczby mogą cię zaskoczyć, ale zastanów się nad tym, że o pięć milionów więcej osób obejrzało finał gry League of Legends niż finał rozgrywek NBA. Wydaje się, że NBA wzięło sobie do serca te dane, ponieważ zażyczyli sobie oni uruchomienie popularnej gry video z ich dyscypliną na eSports.

Wbrew temu co może być widoczne najwięcej zysków nie odnotowuje sektor gier na stacjonarne platformy(głównie x86 i Windows, czy odpowiednie dystrybucje Linuxa), ale platformy mobilne (gdzie dominuje Linux-Android), a następnie znacznie mniejszy rynek gier konsolowych. Jeżeli natomiast chodzi o zyski ze sprzedaży sprzętu komputerowego i oprogramowania w 2017 wyniosły 150 miliardów dolarów. Do 2021 roku ta liczba ma wzrosnąć nawet do 200 miliardów.

Previous post Odmładzanie skóry przy pomocy botoksu
Next post Krótkoterminowy wynajem apartamentów