Home Zdrowie Jak wybrać dobrego psychologa?

Jak wybrać dobrego psychologa?

0
474

Wiele osób uważa, że psychoterapeuta jest dla „wariatów” i wstydem jest uczęszczać na tego typu terapię. Jest to bardzo mylne postrzeganie tematu i niezwykle krzywdzące. Wcale nie trzeba mieć poważnych problemów, aby korzystać z pomocy specjalisty. Problemy z emocjami, przygnębienie, problemy w związku oraz rodzinie – to są zazwyczaj główne powody spotkań z psychologiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, niezbędnych informacji udzieli Ci Psycholog Toruń. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, w jaki sposób znaleźć właściwą poradnię psychologiczną? Poniżej kilka wskazówek:

1. Zapytaj wśród znajomych i rodziny

Najwięcej o danym psychologu wiedzą osoby, które już przeszły taką terapię. Jeśli tym bardziej są to osoby zaufane – przyjaciele, rodzina, to warto wziąć pod uwagę ich opinię.

2. Wykorzystaj przeglądarkę Google

Internet jest kopalnią informacji. Jeśli tylko jesteśmy w stanie odróżnić podejrzaną, fałszywą treść od tej prawdziwej, to często są to wartościowe informacje. Znajdują się tam opinie o konkretnych lekarzach, co znacznie może nam pomóc w podjęciu decyzji.

3. Zadzwoń do psychologa, zanim podejmiesz decyzję

Niewiele osób korzysta z tej opcji. Nie powinniśmy się obawiać rozmowy z psychologiem. Warto więc wziąć telefon do ręki i przed wizytą z nim porozmawiaj. Wypytaj o konkretne przypadki, którymi się zajmuje, o zdobyte kwalifikacje itd.

4. Sprawdź zdjęcia

Oczywiście nie powinniśmy wyciągać zbyt pochopnych wniosków na podstawie zdjęć, jednakże nasze podejrzenia powinny zwrócić fotografie, na których nasz psychoterapeuta jest zbyt uwodzicielski, zbyt glamour.

5. Sprawdź kwalifikacje

Ku nieszczęściu pacjentów, dziś usługi związane z psychoterapią może świadczyć praktycznie każdy – wystarczy wywiesić na drzwiach plakietkę z napisem psychoterapia. Należy więc sprawdzić, czy dany psychoterapeuta skończył odpowiednie studia, a następnie specjalistyczne szkolenie, na podstawie którego uzyskał tytuł psychoterapeuty. Warto również sprawdzić posiadane doświadczenie.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
  • Leczenie trądziku

    Największym wrogiem gładkiej skóry jest przede wszystkim trądzik. Z problemem tym zmaga si…
  • Jakie alergeny badają testy alergiczne?

    Często podejrzewamy, że jakiś czynnik, z którym mamy kontakt, wywołuje reakcję alergiczną.…
  • Orzechy jako alergen w szkołach

    Rok po roku, kiedy zaczyna się rok szkolny, jeden temat zawsze wywołuje znaczący podział: …
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Kilka wskazówek jak stworzyć domową biblioteczkę

Czy twoje serce szybciej bije na widok starannie ułożonego stosu książek? Uwielbiasz ich z…