Jaki laptop biznesowy wybrać?

Obecna oferta laptopów na rynku jest ogromna. W ilości marek i parametrów możemy przebierać tygodniami. Czasem ciężko jest się w tym wszystkim odnaleźć. Na co więc zwrócić uwagę? Jaki model wybrać? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego ten sprzęt będzie wykorzystywany. Jeśli chodzi potrzebujemy go wyłącznie do odbierania maila i przeglądania stron internetowych, nie potrzebujemy laptopa z wysokiej półki. Jeśli jednak rozglądamy się za sprzętem biznesowym, to kwestia wyboru będzie już nieco bardziej skomplikowana.

Laptop biznesowy powinien przede wszystkim smukły. Ze względu na wiele podróży służbowych, nikt nie chce wozić ze sobą wielkiego i grubego sprzętu, który dodatkowo waży kilka kilogramów. Kolejną kwestią jest bateria – im dłużej „trzyma” tym lepiej. Dużą wagę należy również przyłożyć do parametrów. Ze względu na wiele programów biznesowych, powinniśmy zwrócić uwagę na procesor, ilość pamięci RAM oraz rodzaj dysku. W obecnych czasach brak dysku SSD jest ogromnym minusem.

Z tego powodu potrzebne jest rozwiązanie, które z jednej strony zapewni mobilność, a z drugiej duży komfort pracy. Producenci prześcigają się z nowymi rozwiązaniami, lecz czasem można odnieść wrażenie, że niczym się one od siebie nie różnią. Dodatkowo słysząc hasło „laptop biznesowy” od razu mamy przed oczami ogromne ceny. Niestety, sprzęt biznesowy jest drogi. W dodatku każdego dnia jesteśmy zasypywani tak wielką ilością sprzętu, że decydując się w końcu na jakiś model popełniamy błąd. Warto jednak znaleźć złoty środek! Zamiast brać udział w wyścigu producentów w bezsensownym zasypywaniu rynku sprzętem elektronicznym, warto zwrócić się w stronę sprzętu refurbished. Przecież sprzęt fabrycznie odnowiony jakością nie różni się od tych na sklepowych półkach, tak samo posiada gwarancję, a jego cena jest nieporównywalnie niższa. Wystarczy sprawdzić np. DELL INSPIRON 5570 i7 , który spełnia wszystkie wymagania. Nie dość, że jest to laptop nowej generacji, to posiada także bardzo dobre parametry. Zamiast szukać w drogim i często nieróżniącym się od siebie sprzęcie warto zwrócić uwagę na produkty refabrykowane, które posiadają wysoką jakość oraz niższą cenę. Wartością dodaną jest również element ekologiczny 😉

Sprawdź też: SITAB

Previous post Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?
Next post Ważne kwestie podczas budowy domu