Mocne i solidne pokrycie dachowe

Każdy dach, by rzeczywiście móc być mocnym i trwałym potrzebuje pokrycia, które będzie spełniało wszystkie normy bezpieczeństwa. Współcześnie możemy pokryć swój dach różnego typu materiałem. Najczęściej spotykanymi są: dachówki, blacho-dachówki, blach falista czy wreszcie papa termozgrzewalna. Ta ostatnia jest znana od lat i kojarzy się na ogół z czarnymi połaciami mazi, która pokrywa dachy bloków i w upalne dni powoli się roztapia.
Tak było może kiedyś. Nowoczesne papy są o wiele skuteczniejsze i wygodniejsze w użyciu. Nie roztapiają się już tak łatwo. Jednocześnie doskonale nadają się one do  celów izolacyjnych. wreszcie mają także dobre właściwości  wodoodporne, zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do środka budynku.  Co równie istotne nowoczesne papy termozgrzewalne nie brudzą tak, jak dawniejsze, bo mają zupełnie inny sposób aplikacji. A na dodatek są  łatwe do nałożenia. Ewidentnie przeważają zatem zalety, aniżeli wady.

Jeśli remontujesz nie tylko dach, lecz całą elewację domu i zastanawiasz się jakie materiały będą dobrze współgrały z izolacją, dobrym wyborem są płyty fibrobetonowe.

Jak to się dzieje, że nowej generacji papa termozgrzewalna jest lepsza?
Nowoczesna papa termozgrzewalna nie wymaga już bowiem lepienia na  ciepło za pomocą lepików, które wcześniej należało rozgrzać. Tym lepikiem najczęściej była smoła, dlatego do dziś papy kojarzą się ze smołą i brudem. Na szczęście to już przeszłość. Papy termozgrzewalne najnowszej generacji można nakładać już w temperaturze zaledwie kilki stopni Celsjusza powyżej zera, nadają się one do użytku już w temperaturze 5-6 stopni.

Dzięki temu ten rodzaj pap można nakładać prawie przez cały rok, nawet zimą, gdy trwa chwilowo odwilż i jest kilka stopni na plusie. Co za tym idzie z ich aplikacją nie trzeba czekać aż do wiosny.

Papa termozgrzewalna nowszego typu także o wiele krócej schnie – do około 24 godzin. Co równie istotne, najczęściej nie jest konieczne nakładanie kolejnej warstwy. Jedna jest już wystarczająco solidna. Dzięki temu zaoszczędza się pieniądze, czas, a także nakład swoich sił.

Solidność dzisiejszych pap termozgrzewalnych wynika m.in. z materiałów, z których są one stworzone.  A najczęściej  wytwarza się je z włókna szklanego lub poliestrowego. Na rynku są też dostępne papy termozgrzewalne samoprzylepne, których aplikacja jest jeszcze łatwiejsza.

Previous post Jakie alergeny badają testy alergiczne?
Next post Co to jest lukarna?