Nowoczesny dom z bali

Decyzja z jakiego materiału i w jakim stylu ma być budowany nasz wymarzony dom nie zawsze należy do łatwych. Wybór projektu jest bardzo istotny, dlatego powinien zostać dobrze przemyślany, a jego wykonanie powierzone najlepszym fachowcom. Alternatywą dla tradycyjnego budownictwa są nowoczesne domy z drewnianych bali.

Trend skandynawski

W ostatnich latach w budownictwie duży nacisk kładzie się na zdrowy i ekologiczny tryb życia. W krajach skandynawskich trend ten jest już wykorzystywany od wieków. Domy z bali odpowiednio konserwowane, chronione przed wilgocią i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, są równie trwałe jak te murowane. Takie są projekty domów Bielsko. Charakteryzują się tym, że są nie tylko piękne i ciekawe pod względem architektonicznym, ale również zdrowe i energooszczędne. Te cechy sprawiły, że drewno stało się popularnym materiałem budulcowym nie tylko w domkach letniskowych, ale również w budynkach mieszkalnych. Domy z bali są najzdrowsze. Szczególnie te z bali naturalnych, nieimpregnowanych chemicznie, zamiast tego zabezpieczonych tylko naturalnymi impregnatami na bazie wosku bądź oleju.

Cechy charakterystyczne domów z bali

Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej naturalnych materiałów budowlanych. Proces budowlany jest od początku do końca oparty na ekologicznych rozwiązaniach. Dom z bali jest nie tylko przytulny, ale również zapewnia dobrej jakości powietrze w pomieszczeniach. Materiał ten oprócz tego, że pięknie pachnie, również reguluje poziom wilgotności we wnętrzach. Drewniane bale mają dużą pojemność cieplną, gdy są nagrzane długo oddają ciepło. Dobrze uszczelnione, zimą nie wymagają szczególnego ogrzewania, co przekłada się na spore oszczędności. Niewątpliwą korzyścią, jaką daje wybór drewnianego domu jest również szybkość jego realizacji.

Wybór nowoczesnego domu z bali jest doskonałym rozwiązaniem dla osób żyjących w zgodzie z naturą i jej poszukujących. Jest to wyjątkowy projekt, który zyskał wielu zwolenników doceniających specyficzny mikroklimat panujący w pomieszczeniach domu.

 

Poprzedni wpis Rola aminokwasów BCAA i innych
Następny wpis Tanie i nowoczesne lampy do pokoju