Home Technologie Najczęstsze awarie telewizorów

Najczęstsze awarie telewizorów

1
1,201

Nawet telewizory najnowszej technologii potrafią przysporzyć sporo problemów. W odróżnieniu jednak od starszych modeli, usterki wynikają zazwyczaj z błędów fabrycznych, więc podlegają one naprawie gwarancyjnej. Dziś nakreślimy kilka najczęściej spotkanych wad i awarii.

Jedną z najczęściej spotykanych wad jest niedziałające podświetlenie. Do telewizorów LCD wykorzystywane są lampy CCFL, których żywotność wynosi nawet 10 tys. godzin. Wady z nimi związane, to właśnie brak podświetlenia lub mruganie. W takim przypadku niezbędna jest wymiana lamp.

Bardzo często spotyka się również uszkodzony piksel. Oczywiście jest to typowa wada fabryczna. Czasem świeci on w jakimś kolorze (zielony, biały, czerwony, niebieski) lub w ogóle. Aby uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, warto zaopatrzyć się w gwarancją na brak „bad pixel”. Istnieje też kilka metod, które pomogą nam naprawić wadę. Można użyć specjalnych programów do usuwania pikseli, można naciskać piksel czymś cienkim, aby go uaktywnić. Znana jest też technika trzymania telewizora kilka dni w ciepłym miejscu, aby ciekły kryształ się uaktywnił. Więcej znajdziesz na: Naprawa RTV Bydgoszcz.

Czasem zdarza się również, że nagle nasz telewizor jest pełen szumów i linii. Pamiętajcie, że nie musi być to od razu awaria telewizora, lecz zakłócać go mogą inne sprzęty. Warto sprawdzić działanie podczas korzystania z pralki, mikrofalówki czy odkurzacza. Często zdarza się, że to inne sprzęty elektroniczne źle wypływają na nasz odbiornik telewizyjny.

Nie zawsze awaria musi być poważna. Bardzo często jesteśmy w stanie sobie poradzić bez korzystania z gwarancji i oczekiwania wiele dni na naprawę. Czasami niektóre wady jesteśmy w stanie zniwelować samemu w domu.

Facebook Comments
 • Ultra HD czy Full HD?

  Większość użytkowników telewizorów zastanawia się jak to z tą rozdzielczością? Chciałoby s…
Load More Related Articles
 • Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

  Temat przedsiębiorstw i ich wpływu na społeczeństwo trwa od wielu lat. O ile na początku k…
 • Leczenie trądziku

  Największym wrogiem gładkiej skóry jest przede wszystkim trądzik. Z problemem tym zmaga si…
 • Co to jest lukarna?

  Nowoczesne budownictwo wyróżnia się minimalizmem, surowością i niezbyt „fikuśną” bryłą. Od…
Load More By Redaktor
Load More In Technologie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

Temat przedsiębiorstw i ich wpływu na społeczeństwo trwa od wielu lat. O ile na początku k…