Oprogramowanie MES w zarządzaniu produkcją

Systemy MES są bardzo zaawansowanymi rozwiązaniami informatycznymi, które mają na celu wsparcie procesów produkcyjnych. Kiedy zatem warto z nich skorzystać?

Im bardziej zaawansowana jest linia produkcyjna, tym zdecydowanie lepiej korzystać z nowych technologii. Możliwość monitorowania produkcji pomaga w szybkim reagowaniu na wszelkie awarie, przestoje czy zwyczajnie pozwala zwiększyć wydajność. Zaawansowane oprogramowanie pomaga w planowaniu i harmonogramowaniu produkcji, co pozwala znacznie obniżyć koszta. Oba systemy są niezmiernie pomocne przy dużej zmienności produkcji, gdzie bardzo ułatwiają pracę planistów. Sprawdź: Zarządzanie produkcją

System MES, określany jako System Realizacji Produkcji. Zarządza on przepływem informacji dotyczących czasu realizacji zadań, zleceń oraz postępu prac produkcyjnych. Daje on również możliwość raportowania wszelkich informacji dotyczących operacji produkcyjnej. Tego typu systemy dbają o odpowiednią jakość wytwarzanych produktów. Dzięki możliwości integracji innych aplikacji, które znajdują się w obszarze produkcji, można znacznie wydajniej nimi wszystkimi zarządzać. Co jest bardzo ważne, to system MES w sposób automatyczny pokazuje bieżący postęp prac, co znacznie pomaga w szybkim reagowaniu na wszelkie awarie. Na podstawie informacji zgromadzonych przez system, jesteśmy w stanie wywnioskować w jakiej kondycji znajduje się nasze przedsiębiorstwo i które elementy należałoby poprawić.

System MES pozwoli przedsiębiorcy sprawdzić i ocenić co naprawdę dzieje się w jego firmie, jaką faktycznie ma moc przerobową oraz w jak najbardziej optymalny sposób udoskonalić linię produkcyjną.

Previous post Znaczenie wdrożenia systemu zarządzania produkcją
Next post Struktura systemu automatyzacji produkcji