Home Technologie Struktura systemu automatyzacji produkcji

Struktura systemu automatyzacji produkcji

0
703

Reklama: Zarządzanie produkcją

Jednym z popularnych modeli środowiska zautomatyzowanej produkcji jest hierarchiczna, dwuwarstwowa struktura, w której każda warstwa reprezentuje inny poziom zarządzania przedsiębiorstwem oraz kierowania, kierowania nadzorowania i produkcji.

Poziom I sterowania produkcji w czasie rzeczywistym stanowi pomost pośrodku człowiekiem, a maszynami i urządzeniami technologicznymi. W tej okolicy gromadzone są dane z urządzeń bezpośrednio sterujących procesem , obsługiwane są alarmy, generowane raporty, logowane dane wydobyte do archiwizacji oraz realizowana jest komunikacja z wyższym pułapem. Tutaj również wdrożone są procedury bezpośredniego sterowania poszczególnymi urządzeniami ciągu technologicznego. Czytaj więcej na ten temat: https://syneo.pl/blog/czasopismo-production-manager-docenilo-naszego-eksperta/

Poziom II wizualizacji i nadzoru nad procesem produkcji wiąże się ściśle spośród poziomem pierwszym. Ich funkcje często się przeplatają. Ogólnie możemy powiedzieć że na tym poziomie dodatkowo realizowane są funkcje wspomagania technologicznego oraz śledzenia wyrobu w obszarze danego węzła lub całego ciągu technologicznego. Poziom II MES jest odpowiedzialny za wymianę danych pomiędzy systemami poziomu I i II a ERP2 . Często po jego wprowadzeniu przejmuje on funkcje związane ze śledzeniem i dokumentacją procesu z poziomu ERP.

Load More Related Articles
  • Ochrona przed grypą

    Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sez…
  • Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

    Wchodząca w oczy grzywka, skołtuniona sierść, czy zbyt długie, plączące się pod nogami fir…
  • Przesuszająca się skóra zimą

    Wilgotność zewnętrzna ma duży wpływ na utratę wody przez skórę. Im mniej wody jest w powie…
Load More By Redaktor
Load More In Technologie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Ochrona przed grypą

Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sez…