Home Zdrowie Witamina młodości

Witamina młodości

0
926

Witamina E jest często uznawana za witaminę młodości. Wpływa na to jej istotne działanie na stan skóry. Jednak jak dowiodły ostatnie badania, witamina E pełni w organizmie znacznie więcej funkcji niż dotychczas uważano.

Cechą charakterystyczną witaminy E jest jej wysokie działanie antyoksydacyjne. Co więcej, istotnie zmniejsza też ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, a także nowotworowych.  Regularne jej spożywanie może uchronić od nowotworu przewodu pokarmowego, jamy ustnej czy okrężnicy. Witamina E wspomaga leczenie takich chorób jak niedokrwistość, miażdżyca, cukrzyca, tarczyca i problemów ze stawami. Dobrze wpływa również na zdrowie osób chorych na chorobę Parkinsona czy Alzheimera. Co też istotne, witamina E znacząco przyśpiesza gojenie się ran i odbudowę uszkodzonego naskórka.

Produkty, które zawierają największą ilość witamy E to głównie słonecznik, soja i kukurydza. Jest ona też obecna i dobrze wchłania z produktów takich jak olej sojowy, słonecznikowy czy kukurydziany oraz mleka i masła.

Witamina E jest także częstym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków – głównie preparatów do pielęgnacji skóry. Jako, że istotnie wpływa ona na elastyczność skóry, jej brak uwydatnia się najczęściej w postaci zmarszczek. Aby ich uniknąć należy regularnie stosować na skórę preparaty w których jest ona obecna.

Niedobór witaminy E w organizmie występuje bardzo rzadko i najczęściej charakteryzuje się zaburzeniami związanymi z wchłanianiem tłuszczów. Jej nadmiar natomiast jest z organizmu wydalany, więc nie ma tu możliwości jej przedawkowania.

Rola witaminy E jest w organizmie bardzo istotna, a także znacząco przyczynia się do młodego wyglądu. Warto więc zadbać o to, aby była ona regularnym składnikiem diety zarówno w formie pokarmu, kremu jak i suplementu diety.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…