Wpływ recenzji na pozycjonowanie strony

Nadeszły czasy, gdzie opinie internetowe są zdecydowanie ważniejsze od tego na czym firma się reklamuje. Bardzo często to właśnie recenzje decydują o tym, czy klient skorzysta z usługi lub kupi dany produkt.

Komentarz internauty zazwyczaj dowodzi o zainteresowaniu daną usługą lub produktem. Niezrozumiałe jest więc dla mnie zachowanie niektórych administratorów, którzy po kilku negatywnych komentarzach całkowicie blokują ich dodawanie. Po pierwsze nie tylko obniżają atrakcyjność swojego portalu, zmniejszają swoją widoczność, ale również działają negatywnie na pozycjonowanie strony. Jeśli chcesz o tym więcej przeczytać, koniecznie zajrzyj na Pozycjonowanie Bydgoszcz.

Oczywiście cały czas mówimy o pozytywnych i wysokiej jakości komentarzach, ponieważ takie są pozytywnie punktowane przez Google. Wielu administratorów stron www lub blogerów robi jeszcze jeden podstawowy błąd, czyli usuwa negatywne komentarze. Przecież opinie w internecie są odzwierciedleniem tego co ludzie wyrażają w realnym życiu. O ile nie ma nic złego w pozbywaniu się niecenzuralnych i niezwiązanych z tematem wpisów (nie chcemy przecież, żeby nasza strona była kojarzona z wulgaryzmami), to usuwanie ich tylko dlatego, że są negatywne jest błędem. Usuwanie nieprzychylnych opinii jest bardzo źle postrzegane przez internautów. Poza tym są one zawsze wyzwaniem. Interakcja z autorem oraz konfrontacja ich z tymi pozytywnymi może przynieść tylko pozytywny skutek. Poza tym jeśli pojawia się konstruktywna krytyka, jest to znak do poprawy naszych usług.

Komentarze i opinie mają znaczący wpływ na pozycjonowanie strony www, a w finale więc na samą konwersję. Spora ilość pozytywnych recenzji może zwiększyć naszą widoczność w internecie i poprawić wyniki wyszukiwania w Google.

Poprzedni wpis Nowe inwestycje w miejscowości pod Bydgoszczą
Następny wpis Kontrola zużywania energii