Home Mieszkanie Bydgoszcz powoli pnie się w górę

Bydgoszcz powoli pnie się w górę

0
1,371

Przez dekady Bydgoszcz pozostawała jedynym z dużych polskich miast całkowicie pozbawionych zabudowy wysokościowej. Mierzący 52 metry gmach biurowca Urzędu Wojewódzkiego, wzniesiony w latach 1966-1969 przez niemal pół wieku pozostawał najwyższym budynkiem w stolicy województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pierwszym z deweloperów w Bydgoszczy, którzy okazali się być dostatecznie zdeterminowani, aby przezwyciężyć biurokratyczny i decyzyjny impas był Nordic Development, wcześniej znany głównie z niezbyt imponujących inwestycji takich jak np. Nordic Tower. Podjęta inicjatywa, której zwieńczeniem było ukończenie Nordic Heaven doprowadziła do zmiany na pierwszym miejscu listy najwyższych budynków miasta nad Brdą. Sprawdź: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Za ciosem postanowili pójść inni deweloperzy w Bydgoszczy. Grupa Kapitałowa Immobile przedstawiła imponujący projekt bardzo dużej inwestycji o nazwie Platanowy Park, powstającej na osiedlu Leśnym. W jej ramach, prócz kilkupiętrowych bloków, ma powstać kilka stosunkowo wysokich budynków o wysokości do 50 metrów, w tym biurowców. Jednak prawdziwym przełomem, jeżeli bierzemy pod uwagę kryterium wysokości, był projekt przedstawiony przez KWK Construction, zakładający powstanie nad brzegiem Brdy, w bezpośrednim sąsiedztwie „Łuczniczki”, 65 metrowego wysokościowca River Tower.

W związku z pojawieniem się informacji o rozpoczęciu projektu mającego doprowadzić do pojawienia się w krajobrazie miasta nowej dominanty nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Nordic Development, który po ukończeniu realizacji Nordic Heaven ogłosił rozpoczęcie prac nad kolejną dużą inwestycją – Nordic Astrum. Mający powstać do 2019 roku wieżowiec będzie mierzyć 55 metrów.

Wiele wskazuje więc na to, że już niedługo po wpisaniu frazy „nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz” prócz wielu propozycji mieszkań w kilkupiętrowych blokach Naszym oczom zaczną się ukazywać mieszkania w Bydgoszczy oferujące swoim nabywcom piękne widoki na panoramę miasta.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Czy korzystanie z wypożyczalni komputerów ma sens?

Odpowiedź brzmi “tak”! Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, gd…