Czy decydować się na szkołę policealną?

W obecnych czasach nie można być pewnym znalezienia pracy po ukończeniu studiów. Te czasy minęły raczej bezpowrotnie i należy w inny sposób zbudować swoją konkurencyjność na rynku pracy. Cały czas jednak wśród młodych ludzi dominuje przekonanie, że zdanie studiów da im świetnie płatną pracę i zawrotną karierę. Jeszcze 10-15 lat temu można było tak myśleć. Liczba bezrobotnych z wyższym wykształceniem jednak cały czas rośnie.

Obecnie największym zapotrzebowaniem na rynku pracy jest wykwalifikowana kadra zawodowa. Dlatego też alternatywą są szkoły policealne, które oferują takie kierunki jak: technik masażysta, technik farmacji, technik usług kosmetycznych i wiele innych. Ukończenie takiej szkoły bardzo często daje więcej szans na znalezienie pracy.

Według danych statystycznych, większość osób, które ukończyły studia, nie pracują w swoim zawodzie. Świadczy to więc o przebranżowieniu i próbie dopasowania się do rynku pracy. Wielu absolwentów szkół wyższych próbuje uzupełnić swoje wykształcenie właśnie w szkole policealnej. Jest to na tyle wygodne, że zajęcia odbywają się głównie w weekendy lub wieczorowo, więc można to pogodzić z regularną pracą lub obowiązkami rodzinnymi.

Pracodawcy stawiają na umiejętności, a nie na papier ukończenia studiów. Należy więc o tym pamiętać. Warto pokierować swoją edukacją w taki sposób, aby mieć jakieś szanse na znalezienie pracy.

Poprzedni wpis Nadal nie ma decyzji Neymara w sprawie transferu
Następny wpis Bydgoszcz powoli pnie się w górę