Home Edukacja Czy decydować się na szkołę policealną?

Czy decydować się na szkołę policealną?

0
837

W obecnych czasach nie można być pewnym znalezienia pracy po ukończeniu studiów. Te czasy minęły raczej bezpowrotnie i należy w inny sposób zbudować swoją konkurencyjność na rynku pracy. Cały czas jednak wśród młodych ludzi dominuje przekonanie, że zdanie studiów da im świetnie płatną pracę i zawrotną karierę. Jeszcze 10-15 lat temu można było tak myśleć. Liczba bezrobotnych z wyższym wykształceniem jednak cały czas rośnie.

Obecnie największym zapotrzebowaniem na rynku pracy jest wykwalifikowana kadra zawodowa. Dlatego też alternatywą są szkoły policealne, które oferują takie kierunki jak: technik masażysta, technik farmacji, technik usług kosmetycznych i wiele innych. Ukończenie takiej szkoły bardzo często daje więcej szans na znalezienie pracy.

Według danych statystycznych, większość osób, które ukończyły studia, nie pracują w swoim zawodzie. Świadczy to więc o przebranżowieniu i próbie dopasowania się do rynku pracy. Wielu absolwentów szkół wyższych próbuje uzupełnić swoje wykształcenie właśnie w szkole policealnej. Jest to na tyle wygodne, że zajęcia odbywają się głównie w weekendy lub wieczorowo, więc można to pogodzić z regularną pracą lub obowiązkami rodzinnymi.

Pracodawcy stawiają na umiejętności, a nie na papier ukończenia studiów. Należy więc o tym pamiętać. Warto pokierować swoją edukacją w taki sposób, aby mieć jakieś szanse na znalezienie pracy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Edukacja
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…