Home Edukacja Czy decydować się na szkołę policealną?

Czy decydować się na szkołę policealną?

0
483

W obecnych czasach nie można być pewnym znalezienia pracy po ukończeniu studiów. Te czasy minęły raczej bezpowrotnie i należy w inny sposób zbudować swoją konkurencyjność na rynku pracy. Cały czas jednak wśród młodych ludzi dominuje przekonanie, że zdanie studiów da im świetnie płatną pracę i zawrotną karierę. Jeszcze 10-15 lat temu można było tak myśleć. Liczba bezrobotnych z wyższym wykształceniem jednak cały czas rośnie.

Obecnie największym zapotrzebowaniem na rynku pracy jest wykwalifikowana kadra zawodowa. Dlatego też alternatywą są szkoły policealne, które oferują takie kierunki jak: technik masażysta, technik farmacji, technik usług kosmetycznych i wiele innych. Ukończenie takiej szkoły bardzo często daje więcej szans na znalezienie pracy.

Według danych statystycznych, większość osób, które ukończyły studia, nie pracują w swoim zawodzie. Świadczy to więc o przebranżowieniu i próbie dopasowania się do rynku pracy. Wielu absolwentów szkół wyższych próbuje uzupełnić swoje wykształcenie właśnie w szkole policealnej. Jest to na tyle wygodne, że zajęcia odbywają się głównie w weekendy lub wieczorowo, więc można to pogodzić z regularną pracą lub obowiązkami rodzinnymi.

Pracodawcy stawiają na umiejętności, a nie na papier ukończenia studiów. Należy więc o tym pamiętać. Warto pokierować swoją edukacją w taki sposób, aby mieć jakieś szanse na znalezienie pracy.

Facebook Comments
Load More Related Articles
  • Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

    Temat przedsiębiorstw i ich wpływu na społeczeństwo trwa od wielu lat. O ile na początku k…
  • Leczenie trądziku

    Największym wrogiem gładkiej skóry jest przede wszystkim trądzik. Z problemem tym zmaga si…
  • Co to jest lukarna?

    Nowoczesne budownictwo wyróżnia się minimalizmem, surowością i niezbyt „fikuśną” bryłą. Od…
Load More By Redaktor
Load More In Edukacja
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

Temat przedsiębiorstw i ich wpływu na społeczeństwo trwa od wielu lat. O ile na początku k…