Home Mieszkanie Deweloperzy wciąż zaskakują

Deweloperzy wciąż zaskakują

0
827

W 2017 roku niemal wszystkie wskaźniki traktujące o tynku nieruchomości wskazują wyraźnie, że jest lepiej niż w latach poprzednich. Kwartał, który zawsze określany był jako najsłabszy, póki co okazał się rekordowy – szczególnie dla branży deweloperskiej.

Jak wynika z raportu, w I kwartale wydano 60 tysięcy pozwoleń na budowę. Jest to wzrost aż o 42%, a liczba inwestycji osiągnęła liczbę 44 tysięcy. Deweloperzy wykazują się w tym roku szczególną aktywnością. Wydawało się, że to końcówka poprzedniego roku będzie rekordowa, jednak inwestorzy cały czas zaskakują. Analitycy przekonują, ze w tym roku zanotujemy kolejny rekord budownictwa mieszkaniowego.

Przeanalizowano również różnice cen mieszkań w ostatnich latach. Ceny nieruchomości w pierwszym kwartale najbardziej zdrożały w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu. W innych ośmiu badanych dużych miastach wszędzie zanotowano spadek cen. Warto zauważyć ceny spadają wraz z ilością pokoi, wyjątkiem jest tu jedynie stolica.

Z raportu wynika również, że średnia powierzchnia nieruchomości mieszkaniowej sprzedawanej w pierwszym kwartale obecnego roku wynosi 55 m2. Wynika więc, że wskaźnik ten minimalnie spadł z rokiem poprzednim. Stosunkowa stabilność cen na rynku nieruchomości zdecydowanie wiąże się z pozytywną reakcją deweloperów na rosnący popyt mieszkaniowy w największych miastach w kraju. Inwestorzy postanowili dopasować się do obecnego trendu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Powiększanie ust

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust? Masz ku temu powody. Powiększanie ust często popraw…