Czy Messi pomoże w transferze?

Nie ulega wątpliwości, że Barcelona będzie musiała wzmocnić się przed nowym sezonem. Wielu zawodników było już łączonych z zespołem z Katalonii, jednakże najnowsze informacje mówią, że władze klubu są poważnie zainteresowane kolegą Messiego z reprezentacji.

Jak podają hiszpańskie media, Leo Messi ma namówić Angela Di Marię na transfer do Barcelony. Warto zaznaczyć, że spędził on wcześniej 4 sezony w największym rywalu FCB – Realu Madryt. Trudno sobie wyobrazić, aby chciał grać dla odwiecznych rywali, jednakże znamy przykłady z historii, że takie transfery się zdarzały.

Jeśli nastąpią jakieś poważne komplikacje w negocjacjach z Argentyńczykiem, to w rozmowach ma pomóc sam Messi. Obaj zawodnicy od lat się przyjaźnią, więc być może tę dobrą współpracę w reprezentacji będą chcieli przenieść na poziom klubowy. Piłkarz pokroju Di Marii bardzo przydałby się Barcelonie. Spekuluje się, że miałby on zastąpić Ardę Turana, który obecny sezon nie może zaliczyć do udanych. Turecki zawodnik nie wywalczył sobie pewnego miejsca w składzie i lwią część sezonu przesiedział na ławce rezerwowych jako zmiennik. Byłby on również dobrą alternatywą dla Andresa Iniesty, który powoli zbliża się do schyłku swojej kariery.

Nie pojawiła się jednak nigdzie oficjalna informacja pochodząca z klubu o zainteresowaniu piłkarzem grającym obecnie w PSG. Wiadomo jedynie, że tego transferu bardzo chce sam Leo Messi, który dołoży wszelkich starań, aby doszedł on do skutku.

 

Previous post Polscy zawodnicy z Neapolu jednak na MME U-21 nie zagrają
Next post Kolejne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego