Home Technologie Między logistyką, a zarządzaniem produkcją…

Między logistyką, a zarządzaniem produkcją…

0
480

Zarządzanie produkcją zawiera w sobie oczywiste elementy logistyki, niezbędne do właściwego planowania i efektywnej realizacji produkcji. Jednak jego powiązania z logistyką w rzeczywistości są zdecydowanie silniejsze niż mogłoby się wydawać, a katalizatorem procesu zwiększania wzajemnych zależności jest dynamiczny rozwój handlu międzynarodowego.

Czasy, w których fabryki były samowystarczalne bezpowrotnie minęły. Minęły również czasy, gdy do tworzenia zaawansowanych (jak na daną epokę) produktów wystarczyło utrzymywanie ścisłych powiązań z lokalnymi dostawcami. Wyzwania coraz bardziej konkurencyjnego rynku, czy to w skali kraju, czy międzynarodowej, wymuszają korzystanie z produktów i półproduktów producentów rozrzuconych po całym globie. To natomiast zmusza do znalezienia skutecznych sposobów na szybkie i niezakłócone dostarczanie potrzebnych towarów oraz powiązanie tych cykli z planowaniem produkcji. Sprawdź: Zarządzanie produkcją i usługami

Zależność między logistyką, a zarządzaniem produkcją zaczyna wzrastać wraz ze stopniem złożoności wytwarzanego dobra – im większa liczba komponentów potrzebnych do jego zmontowania, z tym większym wyzwaniem logistycznym mamy do czynienia. Szczególnie wówczas, gdy harmonogram realizacji zlecenia/projektu jest napięty. Wówczas nie wystarczy staranne zaplanowanie wszystkich czynności w obrębie własnego zakładu – niezbędne staje się również zadbanie o zagwarantowanie niezakłóconego przebiegu dostaw od kooperantów.

Wzrost powiązania logistyki i zarządzania produkcją wzrasta wraz z postępującą globalizacją, a zacieśnianie się wzajemnych zależności jest skorelowane ze wzrostem skomplikowania produktu, wymagającego dostarczania komponentów z wielu źródeł. Dlatego nie należy oczekiwać odwrócenia tego trendu w przyszłości.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Technologie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Ważne kwestie podczas budowy domu

Niezwykle ciężkie podczas budowy domu jest to, aby wybrać właściwe materiały budowlane. Bę…