Home Mieszkanie Na co zwrócić uwagę podczas sprzedaży nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę podczas sprzedaży nieruchomości?

0
638

Zanim jeszcze wystawimy nieruchomość na sprzedaż, powinniśmy upewnić się, że wszelkie kwestie prawne są załatwione. Należy zbadać czy nie ma jakichkolwiek zaległości w rachunkach, czy wszystkie podatki były właściwie odprowadzane oraz czy będziemy w stanie w odpowiednim czasie zebrać wszystkie potrzebne dokumenty do sporządzenia aktu notarialnego. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kiedy znajdzie się kupiec, wszelkie problemy formalne mogą tylko go zniechęcić i doprowadzić do niesfinalizowania transakcji. W dodatku potencjalny klient zapewne nie będzie chciał czekać i zdecyduje się na inne mieszkanie. Czytaj więcej: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Stan naszej nieruchomości jest również bardzo ważny. Możemy mieć poważny kłopot, jeśli dawno nasze mieszkanie nie było remontowane. Większość osób szuka nieruchomości „do zamieszkania”. Dzisiejsze standardy są dosyć wygórowane i wszelkie oznaki eksploatacji znacznie obniżają wartość rynkową. Oczywiście wiele osób specjalnie szuka tańsze nieruchomości do generalnego remontu, lecz jednak one zazwyczaj szukają specjalnych okazji o znacznie zaniżonych cenach. Wszystko zależy od naszej decyzji, lecz w dzisiejszych czasach duże znaczenie ma wartość estetyczna i o wiele więcej można zarobić na mieszkaniu świeżo po remoncie. Bezsprzecznie należy dokonać wszelkich napraw – nawet mniejszych detali (uchwyty, kontakty, lampy) oraz gruntownie wymyć całe mieszkanie.

Należy także pamiętać, że gust to sprawa indywidualna. Jeśli my lubimy bardzo intensywne kolory i fikuśne malowidła na ścianach, to nie znaczy, że potencjalny nabywca podziela nasze gusta. Najlepiej jest przemalować ściany na biało lub ewentualnie na delikatne, pastelowe odcienie. Powinniśmy także pozbyć się wszelkich zbędnych rzeczy, ponieważ mieszkanie będzie wydawało się znacznie większe. Pamiętajcie, że po każdej wizycie klientów należy umyć i przewietrzyć mieszkanie.

Load More Related Articles
  • Kryteria kredytowe zmieniły się

    Ponieważ stopy procentowe są wciąż niskie i oczekuje się ich dalszego spadku, nic dziwnego…
  • Ochrona przed grypą

    Eksperci wskazują, że grypa jest nadal szeroko rozpowszechniona w większości krajów, a sez…
  • Strzyżenie psa – gdzie je wykonać?

    Wchodząca w oczy grzywka, skołtuniona sierść, czy zbyt długie, plączące się pod nogami fir…
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy jest wyłączone.

Zobacz także

Kryteria kredytowe zmieniły się

Ponieważ stopy procentowe są wciąż niskie i oczekuje się ich dalszego spadku, nic dziwnego…