Snapchat obrał kolejny kierunek

Snapchat będzie produkował własne drony? Wszystko na to wychodzi. Z dostępnych informacji wynika, że firma związana z popularną aplikacją społecznościową wykupiła firmę o nazwie Ctrl Me Robotics, która zajmuje się produkcją dronów.

Snap zaczyna oferować coraz więcej produktów. Technologia posuwa się cały czas do przodu i to w zawrotnym tempie. Przecież tak niedawno ci sami producenci zaprezentowali specjalne okulary o nazwie Spectacles, które mogą nagrywać filmy. Teraz przyszedł czas na drony.

Póki co nie posiadamy szczegółów na temat przejęcia firmy zajmującej się produkcją dronów z Los Angeles, ponieważ takie informacje nie zostały jeszcze ujawnione. Jednak z nieoficjalnych danych wynika, że koszt transakcji nie wyniósł więcej niż milion dolarów.

Warto zwrócić uwagę, że wyżej wspomniana firma zajmująca się dronami, opiera się jedynie na własnych podzespołach nie wykorzystując do tego firm zewnętrznych. Być może z tego powodu trudno było im przebić się na duży rynek producentów tego typu sprzętu i ostatnimi czasy nie radzili sobie zbyt dobrze. Raporty wykazują, że nawet byli bliscy bankructwa. Być może taki stan rzeczy przyczynił się do przejęcia firmy za niezbyt wygórowaną sumę.

Osobiście ciekawe jestem jak zostanie wykorzystany potencjał firmy z Los Angeles i jaki jest ogólny zamysł współpracy. Najbardziej prawdopodobne jest, że ewentualny dron będzie mógł robić snapy z powietrza.

Poprzedni wpis Czym jest społeczeństwo informacyjne?
Następny wpis Odżywianie a prawidłowy rozwój psychofizyczny