Robert Kubica wraca na tor F1

Kilka lat temu Robert Kubica miał poważny wypadek. Już niedługo może znowu zasiąść w bolidzie Formuły 1. Wyciekło kilka informacji, które mówią o planach testowania przez Polaka pojazdu z 2012r. – będzie to oczywiście bolid Renault.

Robert ma wyjechać na tor w Walencji już we wtorek. Jest to specjalny bolid, który był tworzony we współpracy z obecnym pracownikiem Mercedesa. Udział w testach Kubicy jest ponoć potwierdzony już od kilku tygodni. Widocznie nie chciano, aby informacja zbyt szybko pojawiła się w mediach. Polak ostatnimi czasy dość intensywnie trenował pojazdem GP3 na długich dystansach.

O testach Roberta jako pierwsze poinformowały włoskie media. Do testów Renault podejdzie kilku znanych kierowców, jednakże póki co wyciekło jedynie nazwisko krakowianina. Niestety, testy będą miały charakter zamknięty i nie będzie możliwości zobaczyć jak sobie w bolidzie F1 radzi Robert Kubica.
Tor w Walencji musi być dla Polaka szczególnie ważny, ponieważ to właśnie tam mogliśmy ostatni raz zobaczyć go na torze Formuły 1. testowany był wtedy bolid na przyszły sezon. Robert wykonał wtedy okrążenie na torze Ricardo Tormo, a następnie pozytywnie wypowiedział się na temat skonstruowanej maszyny. Karierę pokrzyżował mi jednak poważny wypadek w rajdzie.

Previous post Kolejne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego
Next post Nowe inwestycje w miejscowości pod Bydgoszczą